KD Blanka Korcová

Blanka Korcová

Jmenuji se Blanka Korcová a tvořím drátované šperky a lapače snů pod značkou Navara minerals.
Asi před 4 lety jsem začala vyrábět lapače snů. Po nějaké době jsem začala koketovat s drobnými ketlovanými šperky. 
Zjistila jsem, že se dá vyrábět i z drátů a začala zkoušet stromy života, které jsem komponovala do svých lapačů. 
Po roce a půl jsem založila svou stránku a vytvořila značku a krátce na to jsem objevila komunitu dráteníků a drátenic.
Nadchla mne práce s drátem a výroba šperků. A tak jsem se stala drátenicí, která má v úctě staré řemeslo v moderním pojetí.
Považuji se za moderní drátenici. Zaměřuji se na výrobu šperků. Najdete u mne poměrně rozmanitou nabídku. Jednoduché i výrazné kousky, malé, drobné sady, i výrazné a velké přívěsky. Ráda zkouším nové věci a experimentuji, a učím se s novým materiálem. Takže pracuji s mědí, surovou či lakovanou, s postříbřeným drátem, mosazí, ocelí či bronzem.
Hlavním rysem mé práce je kombinace drátu a minerálních kamenů, které velmi pečlivě vybírám, jak korálky, tak kabošony či surové kameny od prověřených a poctivých prodejců.
Každý kousek je opravdovým originálem, nikdy nedělám dvě věci stejné.
Jako vyvážení drátenictví a udržování své inspirace a chuti tvořit, u mne ještě najdete náramky na paměťovém drátu, kde kombinuji opět minerální korálky se skleněnými či kovovými.
A také lapače snů, které tvořím v duchu starých indiánských technik ale s moderními materiály. Velice ráda do nich vkládám i prvky z dílny drátenické.
Svou práci prezentuji hlavně na Facebooku a Instagramu, ale příležitostně si ji můžete prohlédnout i naživo a to většinou na burzách a trzích zaměřené na minerální kameny. Hlavně v okolí Plzně nebo Prahy.

navaraminerals@seznam.cz

Ukázka tvorby